کشف مواد غذایی قاچاق در شرق استان تهران

سردار”ناظری”فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت:از آنجا که قاچاق از عوامل اصلی و تاثیر گذار بر تحقق نیافتن اهداف و سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است، اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان با انجام اقدامات اطلاعاتی از دپوی مواد غذایی قاچاق در یکی از سردخانه های سطح حوزه استحفاظی مطلع شدند.

وی با اشاره به اینکه این سردخانه را افرادی جهت دپوی مواد غذایی اجاره کرده بودند، ادامه داد: پس از کسب مجوز قضائی ماموران در بازرسی از محل و بررسی مدارک گمرکی کالاها مشاهده کردند ۲۰۰ تن ذرت مکزیکی از نوع خوراکی منجمد از بندر شهید رجایی بندر عباس بارگیری و در این سردخانه تخلیه شده است.

سردار ناظری افزود: با هوشیاری و درایت کارآگاهان شواهدی مبنی بر وجود نخود فرنگی منجمد درون جعبه های ذرت پیدا و در این ارتباط چهار نفر دستگیر و جهت توضیحات بیشتر به پلیس آگاهی استان منتقل شدند.وی ادامه داد: در تحقیقات انجام شده، مشخص شد درصد مالیات و تعرفه گمرکی نخود فرنگی ، بیش از دوبرابر ذرت بوده به همین دلیل شرکت وارد کننده با همکاری شرکت خارجی صادر کننده این بسته بندی را انجام داده است.

ناظری با اشاره به اینکه ۲۵ تن از این کالا به بازار عرضه شده است ،گفت: ارزش اولیه کالاهای قاچاق کشف شده حدود ۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شرق استان تهران ، خاطرنشان کرد:متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *