خطرناک ترین سلاح های جهان

در این مطلب قصد داریم تا خطرناکترین سلاح های جهان را به شما معرفی کنیم . این سلاح ها از میان سلاح های انفرادی و مسلسل ها انتخاب شده است و در این لیست سلاح های سنگین جای ندارند .

۱ – مسلسل MG4 MG 43 ساخت کارخانه اسلحه سازی هکلر – کخ

این تیربار سبک با داشتن کمربند تغذیه ای با کالیبر ۵٫۵۶ میلی متر توسط شرکت آلمانی هکلر کخ طراحی شده است . این سلاح در اصل در سال ۱۹۹۰ طراحی شده بود ولی اولین بار در سال ۲۰۰۱ عرضه شد . برد موثر این سلاح ۱۰۰۰ متر بوده و با توجه به عملکرد عالی این سلاح در شرایط جوی نامساعد و ایمنی بسیار بالایش توانسته خود را در لیست خطرناکترین سلاح های جهان جای دهد .

نتیجه تصویری برای ‪مسلسل MG4 MG 43‬‏

مشخصات مسلسل MG4 MG 43

نوع مسلسل سبک
ساخت آلمان
کشورهای استفاده کننده آلمان ، مالزی ، پرتقال ، آفریقای جنوبی ، اسپانیا
طراح و سازنده شرکت آلمانی هکلر – کخ
تولید ۲۰۰۱ تا کنون
وزن ۸٫۵۵ کیلوگرم
طول ۱,۰۵۰ میلی متر
کالیبر ۵٫۵۶×۴۵ میلی متر
نرخ شلیک گلوله ۷۷۵–۸۸۵ گلوله در دقیقه
سرعت گلوله در هنگام خروج از دهانه جنگ افزار ۹۲۰ متر بر ثانیه

 

۲ – اسلحه هجومی HK416  ساخت کارخانه اسلحه سازی هکلر – کخ

این تفنگ نیز توسط شرکت آلمانی هکلر – کخ طراحی و ساخته شده است و یک شبیه سازی از سلاح M4 آمریکایی است . این سلاح تمام اتوماتیک با کالیبر ۵٫۵۶ میلیمتری خود و دامنه تیراندازی ۶۰۰ متری یکی از بهترین ساخته های شرکت هکلر – کخ می باشد و توانسته در بین خطرناکترین سلاح های جهان قرار گیرد .

نتیجه تصویری برای HK416   – کخ

 

مشخصات اسلحه HK416

نوع سلاح هجومی
ساخت آلمان
کشورهای استفاده کننده آلمان ، برزیل، استرالیا و چندین کشور دیگر
طراح و سازنده شرکت آلمانی هکلر – کخ
تولید ۲۰۰۴ تا کنون
وزن ۲٫۹۵۰ کیلوگرم
طول ۶۹۰ میلی متر
کالیبر ۵٫۵۶×۴۵ میلی متر
نرخ شلیک گلوله ۹۰۰–۷۰۰ گلوله در دقیقه
سرعت گلوله در هنگام خروج از دهانه جنگ افزار

۷۸۸ متر بر ثانیه

۳– سلاح تک تیر انداز بین المللی AS50

این سلاح دوربین دار ساخت کشور انگلیس می باشد . یک سلاح کشنده مطلق که کاربران آن را قادر به از بین بردن اهداف از فاصله ای بسیار دور می کند .این سلاح دارای مهمات آتش زا و مواد منفجره است . از دیگر خصوصیات این تک تیر انداز مرگبار داشتن کالیبر ۱۲٫۷ میلی متری و برد موثر ۱۸۰۰ متری آن است . همچنین وزن این سلاح ۱۴٫۱ کیلوگرم می باشد .

این تیرانداز از خفا و یا تفنگ ضد مواد توسعه یافته توسط شرکت انگلیسی است. این یک سلاح کشنده مطلق است که کاربرانش را قادر به انهدام اهدافاز محدوده بسیار طولانی و با دقت بسیار بالا می سازد  کالیبر آن ۱۲٫۷mm است و محدوده برد موثر آن ۱۸۰۰m است .

نتیجه تصویری برای ‫سلاح تک تیر انداز بین المللی AS50‬‏

 

مشخصات سلاح تک تیر انداز AS50

نوع سلاح تک تیر انداز – ضد مواد
ساخت انگلیس
کشورهای استفاده کننده انگلیس، سوئد، استرالیا
طراح و سازنده انگلیس
تولید ۲۰۰۷ تا کنون
وزن ۱۴٫۱ کیلوگرم
طول ۱۳۶۹ میلی متر
کالیبر ۵۰ BMG

۴ – تفنگ هجومی f 2000

این سلاح ساخت کشور بلژیک بوده و تمام اتوماتیک می باشد . در سال ۲۰۰۱، این تفنگ برای اولین بار در ابوظبی در نمایشگاه دفاع IDEX نمایش داده شد.کالیبر این اسلحه ۵٫۵۶ میلی متر و برد موثر آن ۵۰۰ متر می باشد . همچنین نواخت تیر این اسلحه ۸۵۰ گلوله در دقیقه می باشد .این اسلحه با خصوصیات ذکر شده به قاتلی مخوف تبدیل شده است

 

نتیجه تصویری برای ‫تفنگ هجومی f 2000‬‏

 

 

۵ – مسلسل MG3

ام‌ ژ۳ (MG3) مسلسل چندمنظوره ساخت شرکت آلمانی راین‌متال است که در دهه ۱۹۵۰ و ۶۰ بر اساس تیربار متوسط ام‌ ژ ۴۲ و به عنوان جایگزینی برای آن طراحی شده و به عنوان مسلسل سازمانی ارتش آلمان معرفی شد. این تیربار از فشنگ پرقدرت ۷٫۶۲ میلی‌متری ناتو استفاده می‌کند و کماکان در ارتش آلمان و چندین کشور دیگر به عنوان سلاح حمایتی جوخه و مسلسل خودروهای نظامی استفاده می‌شود. نواخت تیر این مسلسل ۱۰۰۰-۱۳۰۰ تیر در دقیقه می باشد .

قابلیت حمل‌ونقل، استحکام، دقت بالا، اعتمادپذیری، چندکارگی و سادگی استفاده و نگهداری باعث شده تا ام‌ژ۳ در واحدهای نظامی مختلف کشورهای متعددی مورد استفاه قرار گیرد. این سلاح علاوه بر آلمان در کشورهایی همچون ایتالیا، اسپانیا، ترکیه، پاکستان، یونان، مکزیک، ایران و سودان نیز با مجوز سازنده آلمانی تولید می‌شود.

 

نتیجه تصویری برای ‫مسلسل MG3‬‏

 

 

۶ – مسلسل سنگین XM307

این مسلسل در واقع یک نارنجک انداز کالیبر ۲۵ میلی متری فوق العاده مرگبار است که می تواند اهداف را تا فاصله ۲۰۰۰ متری به راحتی نابود کند و برای از بین بردن وسایل نقلیه ، هلیکوپتر ها و سایر اهداف استفاده می شود . نواخت تیر این مسلسل هم ۲۶۰ گلوله در دقیقه است .

 

نتیجه تصویری برای ‫مسلسل سنگین XM307‬‏

 

 

 

۷– مسلسل هجومی محبوب AK-47

این سلاح توسط میخائیل کلاشنیکف طراحی و نخستین بار  برای محاکمه نظامی در ۱۹۴۶٫ نمایش داده شد . این سلاح ارزان قیمت به علت سهولت کار در هر گونه شرایط جوی یکی از محبوب ترین سلاح های انفرادی در جهان است .

نتیجه تصویری برای ‫مسلسل هجومی محبوب AK-47‬‏

 

۸ – مسلسل Uzi

یوزی (به عبری: עוזי تلفط: عوزی) مسلسل دستی ساخت کشور اسرائیل است.این مسلسل محصول صنعت اسلحه سازی ابتدایی اسرائیل در دهه ۱۹۵۰ است که به طرز غیرمنتظره‌ای به یکی از موفق‌ترین مسلسل‌های تاریخ تبدیل شد. مخترع مسلسل یوزی، یک یهودی اسرائیلی آلمانی‌الاصل به نام عوزی گال بود که مسلسل یوزی را در سال ۱۹۴۸ طراحی کرد. عوزی گال بنابر وصیتش، امتیاز اسلحه یوزی را در اختیار وزارت دفاع اسرائیل قرار داد. اما مسلسل یوزی تنها نامش را از مخترعش نگرفته‌است و نام «عوزی» در زبان عبری مخفف اسم عوزیئل (עֻזִּיאֵל) است، به معنای «خداوند قدرت من است». یوزی از جمله مسلسل‌هایی‌است که می‌توان روی آن صداخفه‌کن نصب کرد.

 

نتیجه تصویری برای ‫مسلسل Uzi‬‏

۹ – مسلسل Thompson M1921

مسلسل دستی تامسن (به انگلیسی: Thompson submachine gun) مسلسلی بود آمریکایی ساختهٔ جان تی تامسن.

این جنگ‌افزار در فاصلهٔ سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۳ -که مشروبات الکلی در آمریکا ممنوع شده‌ بود- آوازهٔ بسیاری میان هم خلافکاران و هم ماموران قانون یافته‌بود. محبوبیت این اسلحه به قابل حمل بودن، اندازهٔ مناسب، خشاب جادار، فشنگ پرقدرت ۰.۴۵ اینچی (۱۱.۴۳ میلی‌متری)، اطمینان‌بخشی و قدرت آتش ، و نواخت تیر بالای آن بازمی‌گشت.

طراحی تامسن به سال‌های ۱۹۱۷-۱۹۲۰ میلادی باز می‌گردد. این مسلسل در سال‌های ۱۹۳۸ تا ۱۹۷۱ در خدمت ارتش ایالات متحده آمریکا بود و در جنگ دوم جهانی، کره و جنگ ویتنام حضور داشت.

 

 

نتیجه تصویری برای ‪مسلسل Thompson M1921‬‏

 

 

۱۰ – اسلحه تک تیر انداز DSR 50

این اسلحه که در جایگاه اول خطرناکترین سلاح های جهان جای گرفته است ساخت کشور آلمان می باشد . کالیبر این اسلحه ۵۰ BMG می باشد و به جرات می توان گفت که کشنده ترین اسلحه انفرادی جهان است و با آن می توان هر هدفی را از بین برد .

نتیجه تصویری برای ‫اسلحه تک تیر انداز DSR 50‬‏

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *